Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Jacek Kleyff z zespołem

14 lipca 2018 godz: 19:00 - 21:00 Teatr Wierszalin 30PLN

14 lipca / godzina: 19:00 / Teatr Wierszalin / bilety: 30 zł

Kalendarz Program

Uwaga, brak biletów na koncert Jacka Kleyffa.

 

Jacek Kleyff – śpiew, gitara,

Nasta Niakrasava – śpiew, akordeon, cymbały,

Ania Patynek – pomagajki, djembe, śpiew 

Zapraszamy na koncert Jacka Kleyffa ‒ polskiego barda, poety, kompozytora, aktora i malarza. W jego życiorysie, którego starczyłoby na film długometrażowy i kilka książek, znalazło się miejsce na zarobkowe zbieranie szyszek, działalność opozycyjną, fascynację buddyzmem, malarstwo czy prace na wysokościach. Największą jego miłością zawsze jednak była i nadal jest muzyka.
Swoją drogę artystyczną rozpoczynał w 1970 roku, gdy zakładał wraz z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim Salon Niezależnych, zespół, z którym trzykrotnie wygrał Famę. Dziś Jacek Kleyff regularnie koncertuje w kilku składach osobowych. Śpiewa zarówno piosenki z okresu Salonu Niezależnych, jak i Orkiestry Na Zdrowie. Po twórczość Jacka sięgają też inni artyści: Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz, Kuba Sienkiewicz czy zespół Akurat, a fragmenty jego przenikliwych i lapidarnych tekstów na stałe trafiły do języka potocznego.
Na scenie Jackowi Kleyffowi towarzyszyć będzie Nastazja Niakrasava – wokalistka, urodzona w Kazachstanie w rodzinie białorusko-rosyjskich przesiedleńców, laureatka m.in. Grand Prix Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja 2009, oraz Anna Patynek ‒ znana z Orkiestry Na Zdrowie czołowa polska perkusjonistka.

Szczegóły

Data:
14 lipca 2018
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
30PLN
Wydarzenie Category:
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?